עיסוי נשים בהריון


עיסוי נשים בהריון

עיסוי נשים בהריון


נתון: למעלה משליש הנשים שיהיו בהריון יסבלו מכאבי גב בעוצמות שונות בתקופת ההריון.

נתון זה מעיד שנשים רבות סובלות מכאבי גב בזמן ההריון לפעמים  כאבי הגב יהיו חזקים עד כדי כך שכל תנועה כמו הליכה, ישיבה, עמידה ילוו בכאבים.

למרות שיש מצבים "קלים" יותר וכאבי הגב  הינם חלשים מאפשרים תנועה אך גם הם כואבים במהלך כל היום  ותחושת הכאב משפיעה על הגוף עד כיד התשה ועייפות מוגברת של הגוף.

 

התהליך שאישה עוברת בזמן ההריון מתבטא גם בשינוי מרכז הכובד של הגוף בנוסף לשינויים שחלים משקל הבטן שגדלה משנה את מנח הנשיאה של הבטן.

 עם החודשים המתקדמים משקל התינוק גדל ואיתו משתנה מרכז הכובד שאיתו מגיעה גם הטייה של האגן קדימה והטיית הגב אחורה אלה חלק מהגורמים שיוצרים את הלחץ על הגב התחתון.

רוב הנשים יעשו את הפעולה הבאה להטות את הגב לאחור כדי לשמור על עמידה יציבה, וזו הסיבה שנראה נשים בהריון עומדות ומחזיקות את ידיהן על המותניים ובהטיית הגב לאחור.

 

בנוסף לשינויים הפיזיים אישה בהריון עוברת שינויים פיזיולוגים הקורים בגוף במהלך ההריון וגורמים  להיחלשות של המפרקים, ירידה בטונוס שרירי הבטן, יוצרים עומס על הרצועות והשרירים של עמוד השדרה בגב התחתון.

כל שינוי היציבה ישפיע על מערכת השרירים, הגידים והרצועות שיוצרים עומס גדול על שרירי הגב העומס הזה מתמשך לאורך כל תקופת ההריון.

רוב הנשים בהריון ממשיכות פעילות יומית רגילה הן עומדות הולכות במהלך כל היום. המאמץ המתמשך על שרירי הגב משפיע על שרירי הצוואר והכתפיים וגורם לשרירים  להיות במתח קבוע. ולאורך הזמן השרירים יחלשו ויכאבו, יתפסו ויגבילו את תנועת הצוואר.

  

מספר עצות  להקל על כאבי הגב בהריון?

א.      נעילת נעליים נוחות להליכה ללא עקבים.

ב.     שמירה על גב זקוף ככל שניתן במהלך ישיבה מתמשכת או הליכה.

ג.     בזמן הישיבה תדאגי להניח את הרגליים כך שגובה הברכיים יהיובגובה הירכיים.

ד.      עיסוי נשים הרות לפחות פעם בחודש.

 

מהו עיסוי נשים בהריון

 

עיסוי נשים בהריון נעשה על מיטת טיפולים בשכיבה על הצד עם כריות המאפשרות תנוחה מפנקת ומשחררת את השרירים ממתח.

במהלך עיסוי נשים בהריון המטפל/ת המקצועי יודע באיזה נקודותאסור ללחוץ שהן שעלולות להשפיע על ההריון ובאיזה נקודות מותר ללחוץ על –מנת לשחרר את השריר התפוס ולגרום להקלה.

עיסוי נשים בהריון מאפשר לאישה בהריון לקבל פסק זמן קצר במהלך ההריון. וזמן מנוחה שהיא מעניקה לעצמה כדי לצבור כוחות להמשך.

עיסוי נשים הרות מפחית משמעותית את עומס הכאב מהגב התחתון, כתפיים, ורגליים. 

*העיסוי מותר רק מהחודש השלישי של הריון.