איבחון פיזיותרפי


איבחון פיזיותרפי

איבחון פיזיותרפי 


טיפולי הפיזיותרפיה במדינת ישראל מוגדרים בחוק ביטוח בריאות ממלכתי והוא מופיע בסל השירותים. לכן ברפואה הציבורית ההגעה לטיפולי פיזיותרפיה הם בהפנית רופא. 

אולם אין מניעה לכל אחד המעוניין באיבחון פיזיותרפי או בטיפולי פיזיותרפיה לקבלם באופן פרטי במכוני פיזיותרפיה או פיזיותרפיסטים עצמאיים. 

אולם גישה זו שצריך לעבור דרך הרופא על מנת לקבל הפניה לפיזיותרפיה היא מיושנת בעולם ובמחקרים שנעשו על ידי ארגון הפיזיותרפיה העולמית ה - WCPT תומך ומעודד את הגישה הישירה לפיזיותרפיה הגישה הזו פועלת במדינת בעולם קנדה,הולנד, אוסטרליה, ובחלק ממדינות באה"ב. 

מכוון בישראל רמת הלימוד של הפיזיותרפיסטים באוניברסיטאות הם מקיפים וברמה אקדמאית מאוד גבוהה ויש פיקוח של הממשלה ומשרד הבריאות בנושא התעסוקה בפיזיותרפיה הגישה הישירה יכולה להיות יעילה ולשפר את השירות ואת איכות הטיפולים. 

אצלנו באיבחון הפיזיותרפי תוכלו לקבל את המידע הראשוני על הכאב שלכם ועל דרך הטיפול המומלצת. 

בעת הפניה לרופא המשפחה או האורטופד תוכלו להציג לרופא  את המסמך שיהיה חתום על ידי פיזיותפרפיסט מוסמך ולבקש ממנו הפניות מתאימות כמו למשל צילום, הפניה ל MRI או למכון הפיזיותרפיה של הקופת החולים בה אתם חברים. 

כאשר הרופא יקבל את האיבחון הראשוני הוא יוכל להעמיק ולהתייחס למקרה שלכם יותר לעומק ולקבל החלטות טובות יותר שיזרזו את תהליך הריפוי שלכם. 


למי מומלץ האיבחון? 

אנשים שעברו תאונת עבודה בבית או במקום עבודתם. אחרי תאונות דרכים, בכאבי גב , כאבי צוואר, סחרחורות, כאבים בשריר ובשלד, איבחון נירולוגי, ספרטאים מקצועיים וחובבים ועוד....