מדוע אנו סובלים מכאבים בגב התחתון?


מדוע אנו סובלים מכאבים בגב התחתון?

 

רוב האנשים אוהבים "להאשים" את  פריצת הדיסק שהאורתופד אמר שיש להם אחת בין החוליות . אך לא תמיד זה נכון אנשים יכולים לעבור חיים שלמים עם פריצת דיסק ולא להרגיש כאב ולדעת שיש להם פריצת דיסק. 

אם כך מהו הכאב בגב התחתון? 

הכאב נובע מהרקמות והשרירים שנמצאים סביב עמוד השדרה מכלי הדם משורשי העצבים של חוט השדרה. וגם בגלל הלחץ שנוצר על הדיסקים עקב שינויים הנעשים בעקבות הזדקנות.

השפעה נוספת הגורמים לכאבי גב תחתון היא היציבה. ה S שיש בעמוד השדרה תפקידם לתת גמישות כדי לבלום זעזועים. הישיבה המרובה הליכה לא טובה, נעלים עם עקב גבוה, אורך רגליים שונה, אל גורמים משפיעים ויוצרים כאב בגב התחתון.

הגורם הנפשי הוא גורם שיש להתייחס אליו ברצינות מחקרים חברתיים הראו כי עובדים הנמצאים בלחץ נפשי מתמיד בעבודה סובלים יותר מכאבי גב תחתון.


איך מונעים כאבים בגב תחתון?

המניעה היא להכיר את המגבלות של הגב התחתון ולנהוג תוך שמירה עליו למשל כאשר מרימים חפץ כבד יש להתכופף עם גב ישר ולהרים את המשקל עם שרירי הרגליים. כאשר צריכים להתכופף מומלץ להתכופף עם הברכיים ולשמור על הגב ישר.

וכמובן שצריך לחזק את שרירי הבטן על ידי פעילות ספורט.

כי המניעה היא התרופה היעילה.


האם הטיפולים ברפואה משלימה יכולים לעזור?

כיום רבים מעדיפים להגיע אלינו למרכז לרפואה משלימה וטיפול בכאב. לנסות את אחד מהטיפולים למשל עיסוי רפואי/שיאצו/טווינא/דיקור סיני או מערבי לפני שהם עושים פעולה פולשנית בגוף או כי הם לא מוצאים מזור לכאבם ברפואה המערבית.

הטיפול ברפואה המשלימה היא מתמקדת ברקמות הרכות (שרירים) מניעה את המפרקים מאפשרת לזרימת דם טובה בסיבי השריר. מתוך שיפור הזרימה של הדם בסיבי השריר מגיעה הקלה בכאב.

מטופלים רבים מספרים לנו על הקלה משמעותית וחזרה לשגרת יומם אחרי הטיפולים.